Одержання мікрокристалічної целюлози з рослинної сировини
DOI:
https://doi.org/10.20535/2306-1626.1.2015.52322Ключові слова:
рослинна сировин, натронне варіння, вибілювання, гідроліз, мікрокристалічна целюлозаАнотація
Досліджено процес одержання мікрокристалічної целюлози із волокон технічних і стебел злакових рослин з використанням натронного варіння, кислотної обробки, вибілювання і гідролізу. Одержана мікрокристаліч-на целюлоза із досліджених рослин відповідає всім вимогам технічних умов і може бути використана у хімічній промисловості.
Посилання
Технология целлюлозно-бумажного производства : в 3 т. / [В. Г. Харазов и др.]. – СПб. : Политехника, 2003. – Т. 2 : Производство полуфабрикатов. – 633 с.
Ohwoavworhua F. O. Non-wood Fibre Production of Microcrystalline Cellulose from Sorghum caudatum: Characterisation and Tableting Properties / F. O. Ohwoavworhua, T. A. Adelakun // Indian J. Pharm. Sci. – 2010. – 72(3). – Р. 295–301.
Comparing microcrystalline with spherical nanocrystalline cellulose from waste cotton fabrics /
R. Xiong, X. Zhang, D. Tian et al. // Cellulose. – 2012. – Vol. 19. – P. 1189–1198.
Барбаш В. А. Вплив попередньої обробки волокон льону на показники целюлози / В. А. Барбаш,
Ю. М. Нагорна // Східно-Європейський журнал передових технологій. – 2014. – № 4/6 (70). – С. 4–8.
Барбаш В. А. Розробка технології одержання мікрокристалічної целюлози із волокон льону / В. А. Барбаш, Ю. М. Нагорна // Східно-Європейський журнал передових технологій. – 2015. – № 1/5(73). – С. 42–46.
Примаков С. П. Технологія паперу і картону / С. П. Примаков, В. А. Барбаш. – К. : ЕКМО, 2008. – 425 с.
Barbash V. Obtaining pulp from corn stalks / V. Barbash, I. Trembus, J. Nagorna // Chemistry & Chemical Technolology. – 2012. – Vol. 1. – Р. 83–87.
ТУ 9199-001-07508109-2004. Мікрокристалічна целюлоза.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).