Маловідходні технології опріснення води
DOI:
https://doi.org/10.20535/2306-1626.2.2014.52154Ключові слова:
опріснення води, реагентне пом’якшення води, слабокислотний катіоніт, нанофільтраціяАнотація
Вивчено процеси реагентного, іонообмінного та нанофільтраційного опріснення води. Показано, що в разі застосування реагентів на основі гідроксоалюмінату натрію під час реагентного пом’якшення води можна суттєво зменшити її жорсткість. Цьому сприяє також застосування слабокислотних катіонів у кислій формі на першій стадії катіонування. Ці катіоніти дозволяють також підвищити стабільність води до утворення осаду в баромембранних процесах. Вирішено проблему перероблення відпрацьованих елюатів.
Посилання
Гомеля Н. Д. Глубокое умягчение воды гидроксоалюминатом натрия для замкнутых систем водо¬пользования / Н. Д. Гомеля, Е. Н. Панов, Т. А. Шаблий // Экология и промышленность. – 2009. − № 1. – С. 15-19.
Макаренко И. Н. Применение гидроксоалюмината натрия при кондиционировании воды для систем охлаждения в промышленности и энергетике / И. Н. Макаренко, Т. А. Шаблий, Т. В. Крысенко // Химия и технология воды. – 2009. − Т. 31. – № 5. – С. 542-551.
Гомеля М. Д. Сучасні методи кондиціонування та очистки води в промисловості / М. Д. Гомеля,
В. М. Радовенчик, Т. О. Шаблій. – К. : Графіка, 2007. – 168 с.
Рисухін В. В. Переробка концентратів, що утворюються при нанофільтраційному очищенні вод з підви-щеною мінералізацією / В. В. Рисухін, Т. О. Шаблій, М. Д. Гомеля // Восточно-европейский журнал пе-редовых технологий. – 2011. − № 5/3 (53). – С. 51-55.
Шаблій Т. О. Очищення мінералізованих стічних вод від сульфатів та їх пом’якшення / Т. О. Шаблій,
В. В. Рисухін, М. Д. Гомеля // Вісн. Нац. техн. ун-ту «ХПІ». – 2011. – № 43. – С. 31-38.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).