Розділення сульфатів і нітратів під час іонообмінного знесолення води
DOI:
https://doi.org/10.20535/2306-1626.2.2014.52150Ключові слова:
іонний обмін, іоніт, сульфати, нітрати, знесоленняАнотація
Вивчено іонообмінне розділення сульфатів і нітратів, розроблено методи їх вилучення з води у вигляді продуктів, придатних для подальшого використання. Показано, що розділення на аніоніті АВ-17-8 є ефективним за концентрацій сульфатів і нітратів до 800 і 100 мг/дм3, відповідно. Визначено умови регенерації аніоніту в сульфатній і нітратній формі.
Посилання
Кучерик Г. В. Використання електродіалізу для вилучення хлоридів та сульфатів з лужних регенерат-ційних розчинів / Г. В. Кучерик, Ю. А. Омельчук, М. Д. Гомеля // Екологічна безпека. – 2012. – Т. 1. –
№ 13. – С. 68-73.
Гомеля М. Д. Оцінка ефективності аніонітів в маловідходних процесах очищення води від нітратів /
М. Д. Гомеля, О. В. Голтвяницька, Т. О. Шаблій // Вісн. Нац. техн. ун-ту «ХПІ». – 2012. – № 1. – С. 84-90.
Шаблий Т. А. Оценка влияния магнезита на эффективность реагентного умягчения воды / Т. А. Шаблий, Е. В. Голтвяницкая, Н. Д. Гомеля // Энерготехнологии и ресурсозбережение. – 2011. – № 3. – С. 49-54.
Кучерик Г. В. Іонообмінне вилучення сульфатів та хлоридів з шахтних вод / Г. В. Кучерик,
Ю. А. Омельчук, М. Д. Гомеля // Збірник наукових праць СНУЯЕтаП. – 2012. – Т. 1. – № 41. – С. 138-143.
Кучерик Г. В. Дослідження процесів пом’якшення при демінералізації шахтних вод на аніоніті АВ-17-8 / Г. В. Кучерик, Ю. А. Омельчук, М. Д. Гомеля // Східно-Європейський журнал передових технологій. – 2013. – Т. 2/11. – № 62. – С. 35-38.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).