Дослідження впливу іонів заліза та міді на процеси знекиснення води при різних температурах з використанням реагенту гідразину
DOI:
https://doi.org/10.20535/2617-9741.1.2025.325849Ключові слова:
корозія, температура, знекиснення води, каталізатор, кінетика окислення, водоочищення, водопідготовка, гідразинАнотація
Вивчено кінетику процесів видалення кисню із води за допомогою гіразин гідрату. Показано, що швидкість та ефективність процесу зростає при підвищенні концентрації реагенту та підвищенні температури водного середовища. Вихідна концентрація кисню у воді в даному випадку залежала від температури середовища. Процес контролювали киснеміром по зміні концентрації кисню, що знаходились у герметично закритій ємності. За температури 20 °С процес зв’язування кисню тривав понад 60 хв та за низьких температур досягти повного знекиснення так і не вдалося. Суттєвого зростання швидкості знекиснення при застосуванні гідразин гідрату та при додаванні у воду сульфату заліза (II) та оксиду міді (І) в концентраціях 0,1–1,0 мг/дм3 так і не вдалося досягти.
Посилання
Толстенкова К., Трус І. М., Гомеля М. Д. Сучасні методи знекиснення води – переваги та недоліки // Тези доповідей міжнародного наукового симпозіуму «Тиждень еколога – 2021». 2021. С. 183.
Cervova J., Hagarova M., Lackova P. Corrosive protection of metal materials in cooling water // American Journal of Materials Science and Application. 2014. № 1. С. 6–10.
Орлов В. О., Литвиненко Л. Л., Орлова А. М. Водопостачання промислових підприємств : навч. посіб. Київ : Знання, 2014. 278 с.
Поржезінський Ю. Нові технологічні рішення у підготовці води для водогрійних котлів і теплових мереж // Наукові праці НУХТ. 2020. Т. 26. С. 92–97.
Гомеля М. Д., Шаблій Т. О., Іваненко О. І., Крисенко Т. В. Вилучення розчиненого у воді кисню з використанням модифікованих іонітів // Вісник Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут». Хімічна інженерія, екологія та ресурсозбереження. 2017. № 1 (16). С. 65–73.
Гомеля М., Шуриберко М., Голяка А. Знекиснення води за допомогою завантаження залізомістких композитів // Вчені записки ТНУ імені В. І. Вернадського. Серія: технічні науки. 2018. Т. 29. С. 64–69.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2025 Юлія Вікторівна Носачова, Микола Миколайович Космина

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).