Оцінка ефективності інгібіторного захисту металевих поверхонь в агресивних водно-нафтових середовищах
DOI:
https://doi.org/10.20535/2617-9741.4.2024.319148Ключові слова:
корозія металів, нафтовмісні середовища, інгібіторний захист, алкілімідозолінАнотація
В даній роботі було детально досліджено ефективності інгібування корозійних процесів в агресивних водно-нафтових середовищах. За допомогою масометричного методу визначено ефективність інгібування та швидкість протікання корозії. Визначено, що на швидкість протікання процесу корозії впливає мінеральний склад розчину та склад кородуючого металу. Результати показують, що нафта хоч і знижує швидкість корозії за рахунок утворення плівки на поверхні металу, але при підвищенні вмісту карбонових кислот наявність нафти ніяким чином не впливає на швидкість корозії.
Посилання
Wiener M. S., Salas B. V. Corrosion in systems for storage and transportation of petroleum products and biofuels. Corrosion Engineering, Science and Technology. The International Journal of Corrosion Processes and Corrosion Control, 2018. 53. pp. 80-81.
Groysman A. Corrosion in Systems for Storage and Transportation of Petroleum Products and Biofuels. Identification, Monitoring and Solutions, 2014. 297 p.
Corrosion Engineering: Principles and Practice. / Edited by R.A. Rapp. New York: Wiley, 2012. 912 p.
Corrosion Science and Engineering: Fundamentals and Applications. / Edited by V.S. Sastri. - Amsterdam: Elsevier, 2017. 960 p.
Two α-aminophosphonics acids as corrosion inhibitors for carbon steel in 0.5M HCl: Electrochemical and DFT/MD simulation. / Siham Abdoune . et al. Journal of Molecular Structure. 2023.
H. Namdar-Asl, F. Fakheri, S. Pour-Ali, R. Tavangar, S. Hejazi. Synthesis and Corrosion Inhibition Study of 1-Aminobenzotriazole for Mild Steel in HCl Solution: Electrochemical, Surface Analysis, and Theoretical Investigations. Progress in Color Colorants Coating 17 (2023), 61-74.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Микола Миколайович Космина, Юлія Вікторівна Носачова, Тетяна Олександрівна Шаблій
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).