ВПЛИВ ВМІСТУ АЗОТУ В КРОХМАЛЬНИХ КЛЕЯХ НА ПОКАЗНИКИ ЯКОСТІ ФЛЮТІНГУ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2306-1626.1.2013.79124Ключові слова:
клей, крохмаль, флютінг, модифікація, макулатура.Анотація
Встановлено, що із збільшенням вмісту азоту в крохмальному клеї, катіонованому диметиламіном, він краще утримується на волокні, що зменшує вміст крохмалю в підсітковій воді та мутність підсіткових вод і покращує фізико-механічні показники паперу для гофрування щонайменше вдвічі. Доцільно використовувати крохмальний клей, модифікований диметиламіном, із вмістом азоту понад 1,5 %. Найкращі показники мають зразки флютінгу, виготовлені за умови введення крохмального клею, катіонованого диметиламіном, із вмістом азоту 2 %, під час відливання. Одержано математичне узагальнення результатів.
Посилання
Марцева Т. Восстановленная бумага: проблемы и пути решения / Т. Марцева // Макулатура. – 2009. – № 2. – С. 12–19.
Примаков С. П. Технологія паперу і картону / С. П. Примаков, В. А. Барбаш. – К. : ЕКМО, 2008. – 425 с.
Применение крахмального клея в производстве тарного картона. Целлюлоза, бумага и картон : обзорн. инф. – М. : ВНИИПИЭИлеспром, 1985. – № 10. – С. 36–45.
Антоненко Л. П. Катіонування крохмалів для виготовлення паперу та картону / Л. П. Антоненко,
А. Д. Білан // Упаковка. – 2009. – № 5. – С. 20–22.
Антоненко Л. П. Использование катионированных крахмалов при производстве картонно-бумажной продукции / Л. П. Антоненко, А. Д. Билан, Т. А. Бутмарчук, Д. Н. Складанный // Энерготехнологии и ресурсосбережение. – 2010. –№ 1. – С. 24-29.
Плюдек-Фабини Р. Органический анализ / Р. Плюдек-Фабини, Т. Бейрих ; пер. с нем. – Л. : Химия, 1981. – 624 с.
Основи біогеохімії : метод. вказівки до виконання лабор. робіт / укл. Т. О. Шаблій, А. Д. Крисенко, Т. В. Крисенко, Р. В. Сербіна. – Ч. 1. Визначення характеристик якості природних вод. – К. : Політехника, 2003. – 44 с.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).