СОРБЦІЯ ІОНІВ МІДІ (ІІ) З ВОДИ ФОСФОРИЛЬОВАНОЮ СОСНОВОЮ ТИРСОЮ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2306-1626.1.2016.77970Ключові слова:
соснова тирса, адсорбція, важкі метали, фосфат амонію, карбамід, фосфорилюванняАнотація
Вивчено вплив модифікаторів – розчинів аміаку, амонійних солей ортофосфорної й сульфатної кислот, сумішей фосфату амонію й карбаміду – на сорбційні властивості соснової тирси стосовно йонів міді. Установлено, що розчин аміаку, на відміну від (NH4)2SO4 і (NH4)3PO4, суттєво не впливає на сорбційні властивості тирси. Амонійні солі після нагрівання до 160 °С частково або повністю розкладаються до кислих солей та ортофосфорної кислоти, що надають тирсі іонообмінних властивостей. Оброблення тирси сумішами (NH4)3PO4 і карбаміду збільшує повноту вилучення іонів міді завдяки впливу на поверхневі активні групи тирси. Із зростанням вмісту (NH4)2SO4 і (NH4)3PO4 в розчині ступінь вилучення міді з води збільшувалася.Посилання
Байклз Н. Целлюлоза и ее производные / Н. Байклз, Л. Сегал. – М. : Наука, 1974. – 504 с.
Никитин В. М. Химия древесины и целлюлозы / В. М. Никитин, А. В. Оболенская, В. Н. Щеголев. − М. : Лесн. пром-ть, 1978. − 384 с.
Лунева К. Н. Термические превращения системы Н3РО4-СО(NН2)2 / К. Н. Лунева, Л. И. Петровская,
Н. И. Рекашова // Журнал прикладной химии. – 2000. – Т. 10. – С. 1585−1589.
##submission.downloads##
Як цитувати
Хохотва, О. П., & ШОСТАК, А. Р. (2016). СОРБЦІЯ ІОНІВ МІДІ (ІІ) З ВОДИ ФОСФОРИЛЬОВАНОЮ СОСНОВОЮ ТИРСОЮ. Вісник НТУУ “КПІ імені Ігоря Сікорського”. Серія: Хімічна інженерія, екологія та ресурсозбереження, (1), 98–103. https://doi.org/10.20535/2306-1626.1.2016.77970
Номер
Розділ
ЕКОЛОГІЯ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).