Розрахунок течії неньютонівської рідини в каналі кільцевого перерізу
DOI:
https://doi.org/10.20535/2306-1626.1.2015.52305Ключові слова:
розплав полімеру, формувальний інструмент, спінений поліетилен, математична модель, кільцевий зазорАнотація
Досліджено течію неньютонівської рідини в каналі кільцевого перерізу, складено та розв’язано степеневу реологічну модель. Наведено програму розрахунку та його результати для розплаву поліетилену. Результати порівняно з відомими методиками. Інженерна задача, що вирішується, – розрахунок гідростатичного тиску в каналах формувального інструмента для перевірки умови неспінення розплаву полімеру в ньому.
Посилання
Двойнос Я. Г. Процес формування виробів зі спіненого полістиролу / Я. Г. Двойнос, В. В. Назарчук,
М. І. Хотинецький // Энерготехнологии и ресурсосбережение. – 2014. – № 5–6. – С. 79–83.
Каплун Я. Б. Формующее оборудование экструдеров / Я. Б. Каплун, В. С. Ким. – М. : Машиностр., 1969. – 158 с.
Двойнос Я. Г. Формуючий інструмент виробництва спіненого полістиролу / Я. Г. Двойнос,
В. В. Назарчук, М. І. Хотинецький // IV міжнар. наук.-практ. конф. «Ресурсозберігаючі технології та об-ладнання» ; Київ, 15-16 квіт. 2014 р. : зб. тез доп. – К. : Допомога, 2014. – С. 9.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).