Вплив вибілювальних реагентів на якість лляної целюлози
DOI:
https://doi.org/10.20535/2306-1626.1.2014.51639Ключові слова:
лляна целюлоз, , вибілювання, двооксид хлору, пероксид воднюАнотація
Досліджено вплив двооксиду хлору, пероксиду водню й хлору на вихід, вміст залишкового лігніну, a-целюлози, в’язкість, зольність і білість натронної лляної целюлози для хімічної переробки. Установлено, що одностадійне оброблення лляної целюлози з витратою двооксиду хлору 0,4...0,5 % і пероксиду водню 2...3 % від маси абсолютно сухої целюлози є ефективнішою, аніж оброблення хлорною водою з витратами хлору 3…4 % від маси абсолютно сухої целюлози із подальшим лужним обробленням, оскільки сприяє кращому видаленню лігніну зі збереженням вмісту a-целюлози і незначному зменшенню в’язкості, а також підвищенню білості целюлози вдвічі.
Посилання
Непенин Ю. Н. Технология целлюлозы : в 3 т. / Ю. Н. Непенин. – М. : Экология, 1994. – Т. 3. Очистка, сушка и отбелка целлюлозы. Прочие способы получения целлюлозы. – 592 с.
Дейкун І. М. Використання лляної целюлози для виробництва колоксиліну й нітроцелюлозного лаку /
І. М. Дейкун, В. А. Барбаш // Вісн. Нац. техн. ун-ту України «Київ. політехн. ін.-т» ; сер. «Хім. інженерія, екологія та ресурсозбереження». – 2009. – № 2 (4). – C. 23–26.
Соболев М. А. Химия льна и лубоволокнистых материалов / М. А. Соболев. – М. : Гизлеспром, 1963. – 120 с.
Федорова Э. И. Об альтернативах и проблемах ECF-отбелки сульфатной целлюлозы / Э. И. Федорова, Л. Л. Смолева, А. В. Захарова // Целлюлоза. Бумага. Картон. – 2001. – № 5–6. – С. 30–31.
Туманова Т. А. Физико-химические основы отбелки целлюлозы / Т. А. Туманова. – М. : Лесн. пром-ть, 1984. – 216 с.
Примаков С. П. Виробництво сульфітної та органосольвентної целюлози / С. П. Примаков, В. А. Бар-баш, Р. І. Черьопкіна. – К. : ЕКМО, 2009. – 280 с.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).