Лужно-сульфітно-спиртова делігніфікація стебел соняшнику і свербіги
DOI:
https://doi.org/10.20535/2306-1626.1.2014.51638Ключові слова:
волокнистий напівфабрикат, соняшник, свербіга східна, лужно-сульфітно-спиртова делігніфікація.Анотація
Доведено, що стебла соняшнику і свербіги східної можна переробити лужно-сульфітно-спиртовою делігніфікацією у волокнисті напівфабрикати (ВНФ), які за фізико-механічними показниками наближаються до технічної целюлози з листяних порід деревини. Одержано залежності показників якості ВНФ від температури й тривалості делігніфікації.
Посилання
Примаков С. П. Виробництво сульфітної та органосольвентної целюлози / С. П. Примаков, В. А. Бар-баш, Р. І. Черьопкіна. – К. : ЕКМО, 2009. – 279 с.
Оболенская А. В. Лабораторные работы по химии древесины и целлюлозы / А. В. Оболенская, З. П. Ельницкая, А. А. Леонович. – М. : Лесн. пром-ть, 1991. – 320 с.
Примаков С. Ф. Лабораторный практикум по целлюлозно-бумажному производству / С. Ф. Примаков, В. П. Милосердов, М. С. Кухникова. – М. : Лесн. пром-ть, 1980. – 168 с.
Целлюлоза сульфитная небеленая из хвойной древесины. Технические условия : ГОСТ 6501-82. – М. : Госстандарт, 1982. – 6 с.
Зильберглейт М. А. Оптимизация процесса получения целлюлозы из древесины лиственных пород
варкой с водными растворами уксусной кислоты в жидкой фазе / М. А. Зильберглейт, Б. С. Симхович, Т. В. Корнейчик // Бум. пром-ть. – 1991. – № 12. – С. 4.
Ивахненко А. Г. Индуктивный метод самоорганизации моделей сложных систем / А. Г. Ивахненко. – К. : Наук. думка, 1982. – 296 с.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).