Вилуговування важких металів із відходів хвостосховищ уранопереробної промисловості
DOI:
https://doi.org/10.20535/2306-1626.1.2014.51592Ключові слова:
хвостосховище, важкі метали, швидкість вилуговуванняАнотація
Наведено дослідження кінетики вилуговування Mn, Ni, Cu, Pb, Fe із матеріалів хвостосховищ «Дніпровське» і «Центральний яр». Експерименти з вилуговування важких металів проводили за методикою визначення швидкості вилуговування радіонуклідів із радіоактивних відходів (ГОСТ 29114-91). За отриманими даними обчислили константи швидкості вилуговування важких металів із твердої матриці та константи їх виходу у розчин.
Посилання
Вивчення фізико-хімічних форм і прогнози трансформації радіонуклідів уран-торієвого ряду у хвостос-ховищах : звіт про НДР (закл.) за договором від 16 чер. 2009 р. № 32 / Нац. ін-т біоресурсів і природоко-ристування України ; кер. В. П. Процак ; вик. Г. М. Бондаренко [та ін.] – К., 2009. – 171 с.
Результати наданих послуг з технічних випробувань та аналізу, а саме: проведення спостережень за зміною стану навколишнього природного середовища на уранових об’єктах та в їх санітарно-захисній зоні, оцінка впливу таких об’єктів на навколишнє природне середовище : звіт про НДР за договором від 24 лис. 2010 р. № 43-тз / Центр моніторингових досліджень і природоохоронних технологій ; дир.
О. В. Войцехович; вик. Г. В. Лаптєв [та ін.]. – К., 2010 – 144 с.
Бондаренко Г. Н. Оценка динамики выноса природных радионуклидов из хвостохранилищ производст-ва урана / Г. Н. Бондаренко, О. В. Маринич, И. Л. Колябина // Зб. наук. пр. ін-ту геохімії навколишнього середовища. – 2011. – Вип. 19. – 170 с.
Колябина И. Л. Моделирование и распределение природных радионуклидов в хвостохранилищах ура-ноперерабатывающей промышленности / И. Л. Колябина, С. В. Дмитриева, К. Е. Перкатый // Радиохи-мия-2012 ; 15-19 окт. 2012 г. : тез. докл. – Димитровград : ООО «ВДВ «ПАК», 2012 – 512 с.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).