Розрахунок модулю пружності сталей під час розтягу
DOI:
https://doi.org/10.20535/2617-9741.1.2024.300978Ключові слова:
модуль пружності, сталь, рівняння регресії, ресурсозбереженняАнотація
Раціональне використання ресурсів при проєктуванні посудин та апаратів та забезпечення зростаючих потреб у них потребує виконання розрахунків на міцність і стійкість, які потребують застосування відповідних значень модулю пружності під час розтягу Е. Метою статті є удосконалення визначення модулю пружності сталей під час розтягу, величина якого нормується чинними в Україні нормативними документами. На основі стандартних таблиць побудовано і проаналізовано точкові графіки зміни модулю пружності вуглецевих, низьколегованих, теплотривких, корозійностійких хромистих, жароміцних і жаростійких аустенітні сталей і сплавів на залізонікелевій основі під час розтягу Е залежно від температури t. Запропоновано апроксимувати ці залежності нескладними математичними рівняннями. Отримані формули дозволяють при виконанні розрахунків відмовитись від використання стандартних таблиць, додаткової інтерполяції проміжних значень модулей пружності сталей під час розтягу Е, що в свої чергу спрощує як сам розрахунок, так і розробку відповідних комп’ютерних програм. Середнє значення похибок виконаних апроксимацій при цьому знаходиться в діапазоні від 0 % до 0,218 %, шо свідчить про високий рівень збігу рівнянь регресії з фактичними величинами.
Посилання
Андреєв І. А. Конструювання і розрахунок основних елементів посудин та апаратів: підруч. Київ: КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2024. 428 с. URL: https://ela.kpi.ua/handle/123456789/65136.
Андреєв Ігор. Розрахунок технологічних трубопроводів: навч. посіб. Київ: КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023. 104 с. URL: https://ela.kpi.ua/handle/123456789/52475.
Андреєв І. А. Конструювання і розрахунок кожухотрубних теплообмінників: навч. посіб. Київ: КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2022. 140 с. URL: https://ela.kpi.ua/handle/123456789/50426.
Андреєв І. А. Конструювання і розрахунок опорних вузлів посудин і апаратів хімічних виробництв: навч. посіб. Київ: КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021. 94 с. URL: https://ela.kpi.ua/handle/123456789/45669.
Міщенко М. Л. Обґрунтування методики визначення модуля пружності існуючого дорожнього одягу при призначенні шарів посилення. Дороги і мости. Київ, 2008. Вип. 8. С. 184–191.
Андреєв І. А. Удосконалення розрахунку трубної решітки кожухотрубного теплообмінного апарата на міцність. Вісник НТУУ “КПІ імені Ігоря Сікорського”, серія „Хімічна інженерія, екологія та ресурсозбереження”. 2023. № 2 (22). С. 9–14.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Ігор Анатолійович Андреєв
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).