Моделювання змішування полімерної композиції в динамічному змішувачі черв’ячного екструдера
DOI:
https://doi.org/10.20535/2617-9741.2.2023.283524Ключові слова:
черв’ячний екструдер, зона дозування, динамічний змішувач, моделюванняАнотація
Здійснено чисельне моделювання процесу змішування полімерної композиції в динамічному змішувачі, встановленому в зоні дозування черв’ячного екструдера. Черв’ячний екструдер оснащений додатковим інжекційним пристроєм, який подає додатковий компонент в зону динамічного змішування через інжекційний канал, розташований в корпусі черв’ячного екструдера. Наведено результати моделювання, які показують динаміку процесу змішування двох-компонентного полімерного розплаву у змішувачі типу СТМ по всій його довжині та дають можливість визначити найбільш оптимальні технологічні параметри зони динамічного змішування.
Посилання
Основи проектування одночерв’ячних екструдерів : навч. посіб. / І. О. Мікульонок, О. Л. Сокольський, В. І. Сівецький, Л. Б. Радченко. – Київ : НТУУ «КПІ», 2015. – 200 с.
Мікульонок І. О. Обладнання і процеси переробки термопластичних матеріалів з використанням вторинної сировини: монографія. – Київ : ІВЦ ,,Видавництво «Політехніка»”, 2009. – 265 с.
Мелешко В. В., Краснопольская Т. С. Смешивание вязких жидкостей // Нелинейная динамика. – 2005. – Т.1. - №1. – С. 69-109.
Дослідження процесу змішування модельних неньютонівських рідин / О. С. Сахаров, В. І. Сівецький, О. Л. Сокольський, Н. М. Нікітенко, М. С. Кушнір, А. А. Лизогубенко // Машинобудування. – 2013. - №59. – С. 142-146.
ANSYS FLUENT 12.0 : Theory Guide. Canonsburg : ANSYS, Inc., – 2009. – 816 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 Володимир Іванович Сівецький, Олександр Леонідович Сокольський, Олексій Тарасович Мальчевський
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).