Технологічні особливості виготовлення високоякісного пакувального матеріалу з металізованим папером для харчової промисловості
DOI:
https://doi.org/10.20535/2617-9741.1.2023.276448Ключові слова:
папір, паковання, фольга, покриття, напилення, бар'єрАнотація
Не існує універсального пакувального матеріалу, разом з тим, харчові продукти дуже чутливі до впливу зовнішніх факторів. Тому бар'єрні властивості упаковки на основі одного паперу за тривалих термінів зберігання стають недостатніми для забезпечення якості та смакових властивостей харчових продуктів. Все це вимагає дослідити технологічні особливості та розробити комбінований пакувальний матеріал, в якому папір поєднується із полімерними матеріалами або на його поверхню наносять металізоване покриття.
Посилання
Прогресивні упаковки для харчових продуктів // Харчова промисловість: Огляди з інформаційного забезпечення загальносоюзних науково-технічних програм // АгроНДІІТЕІП. 2000. Сер.14. Вип.4. 21.
Технологія пакувального паперу / Під ред. Н.Є.Трухотенкової. - Лісова промисловість. -2004. 283с.
Терехова А., Козіна Л., Муравін Я., Малініна Н. Сучасні металізовані матеріали //Тара та упаковка, 1995, № 6. С.10-11
Робсман Г., Дифнов А., Алексєєва Т. Комбіновані матеріали на основі алюмінієвої фольги та полімерів // Тара та упаковка. 2001. № 4. С. 22-23.
Рибальченко В.В., Коптюх Л.А, Плосконос В.Г., Осика В.А Підвищення жиронепроникності пакувального паперу.// Упаковка. 2007, № 2, С. 23-26.
Плосконос В. Г., Гондовська А.С. Дослідження математичних описів з метою визначення закономірностей в процесі розроблення пакувальних матеріалів із заданими властивостями//Міжнародний науковий журнал "Інтернаука".2022, № 3 (132 ), С. 24 -29 .
Кручер Г.І. Пакувальні матеріали, алюмінієві у вакуумі //Тара та упаковка. 2001. №4. С.24-25.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 Віктор Григорович Плосконос, Віта Василівна Галиш
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).