Екстракція жмиху томату «зеленим» розчинником та оцінка антиоксидантних властивостей
DOI:
https://doi.org/10.20535/2617-9741.2.2021.235866Ключові слова:
екстракція, антирадикальна активність, антиоксидантні властивості, хімічні технології, низькотемпературний евтектичний розчинникАнотація
Проведено екстракцію органічних сполук з продукту переробки томату (Lycopersicon esculentum. Mill.) при використанні низькотемпературного евтектичного розчинника [холін-хлорид]/[DL-молочна кислота]. Методом високоефективної рідинної хроматографії (ВЕРХ) встановлено, що основними компонентами екстракту є р-кумарова та хлорогенова кислоти, кверцети та рутин. Визначено кількісно в екстракті наявність фенольних сполук і флаваноїдів за допомогою спектрофотометричного методу Встановлено антиоксиданту активність одержаного екстракту за допомогою методу з використанням етанольного розчину стійкого вільного радикалу ДФПГ (а) і катіон-радикала АБТС.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).