Інтелектуальна CBR система для автоматизації процесу пошуку ефективних методів очищення викидних газів
DOI:
https://doi.org/10.20535/2617-9741.2.2021.235860Ключові слова:
висновок на прецедентах, CBR, кейс, викидні гази, інтелектуальна система, індексація, метрикаАнотація
В наш час більшість прикладних комп'ютерних засобів впроваджує методи та засоби штучного інтелекту. Одним з таких методів є так званий висновок заснований на прецедентах – Case based reasoning (CBR). Головна ідея CBR полягає у виборі рішення на основі досвіду. Тобто, розглянувши подібні випадки в минулому, можна класифікувати новий випадок. Саме цей підхід запропоновано авторами для використання в інтелектуальній системі вибору методів очищення викидних газів від оксидів азоту та сірки.
##submission.downloads##
Опубліковано
2021-06-28
Як цитувати
Бугаєва, Л. М., & Безносик, Ю. О. (2021). Інтелектуальна CBR система для автоматизації процесу пошуку ефективних методів очищення викидних газів. Вісник НТУУ “КПІ імені Ігоря Сікорського”. Серія: Хімічна інженерія, екологія та ресурсозбереження, (2), 44–50. https://doi.org/10.20535/2617-9741.2.2021.235860
Номер
Розділ
АВТОМАТИЗАЦІЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).