Вплив швидкості фільтрування води на ефективність її знекиснення на залізовмісткому редокситі
DOI:
https://doi.org/10.20535/2617-9741.1.2021.228139Анотація
Проведено дослідження по визначенню ефективності залізовмістних редокситів на ефективність знекиснення води. В процесі дослідження визначали залежність ефективності знекиснення води від швидкості фільтрування. Швидкість фільтування змінювали в діапазоні від 5 до 25 м/год. При цьому визначали залишковий вміст кисню та вміст розчиненого заліза у воді. Було показано що із збільшенням швидкості фільтрування у вказаних межах залишкова концентрація кисню зростає від 0,1-0,2 мг/дм3 до 0,9-1,0 мг/дм3 . Залишковий вміст кисню залежить не лише від швидкості фільтрування, але і від реакції середовища. Відмічено зростання залишкової концентрації кисню при підвищенні рН середовища від 6,7 до 10,0. Залишковийвміст заліза мало залежить як від швидкості фільтрування, так і від реакції середовища і у всіх випадках не перевищував 0,2 мг/дм3. В даній роботі розчинення заліза в цілому визначалося попередньою підготовкою до роботи залізовмістного редокситу.
При використанні у схемі установки крім колонки із залізовмістким редокситом також колонки із катіонітом КУ-2-8 у Na – формі відмічено практично повне вилучення іонів заліза із води та натрійкатіонне пом’якшення водопровідної води. В разі використання натрійкатіонованої води вилучення заліза із води буде спостерігатись протягом тривалого часу, враховуючи низьку концентрації іонів заліза у воді та високу ємність катіоніту по іонах заліза. Крім того сорбовані іони заліза (ІІ) на катіоніті окислюються залишками кисню до заліза (ІІІ). Останні, при підвищених рН гідролізуються, що причиною відновлення ємност-і катіоніту по двохвалентних катіонах заліза.
У випадку, коли після колонки із залізовмісним редокситом використовували аніоніт АВ-17-8 у сульфітній формі було досягнуто повного вилучення кисню з води. Враховуючи те, що концентрація кисню у воді при застосуванні залізовмісного композиту знижувалась у 10-40 разів, то і навантаження на аніонообмінний редоксит знизиться пропорційно, а це значить, що в такійже пропорції зросте тривалість фільтроциклу аніонообмінного редокситу.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).