Аналіз використання збідненого урану як захисного матеріалу при поводженні з радіоактивними відходами
DOI:
https://doi.org/10.20535/2617-9741.1.2019.171057Ключові слова:
збіднений уран, радіоактивні відходи, контейнер, захисні властивості, потужність дози.Анотація
Проведений аналіз використання збідненого урану в якості захисного матеріалу контейнерів для зберігання високоактивних відходів. За своїми захисними властивостями він перевершує всі відомі матеріали, що застосовуються при захисті від іонізуючого випромінювання. В рамках роботи проаналізовано можливість удосконалення контейнеру, що застосовуються на ЧАЕС для зберігання ВАВ, КТЗВ-0,2. Розроблені моделі та проведені розрахунки при можливому додаванні збідненого урану в композит бетону, а також розглянуто можливість використання, замість свинцю, сегментів зі збідненого урану в контейнерах з додаванням додаткового захисного шару.
Посилання
Проф., д.х.н. И.Н.Бекман. ЯДЕРНАЯ ФИЗИКА Курс лекций.. . Учебное пособие Московский государственный университет им. М.В.Ломоносова Химический факультет Кафедра радиохимии. Москва, 2010.: http://profbeckman.narod.ru/UranSS.htm.
H. Richard Yoshimura, John S. Ludwigsen, Mark E. McAIIaster, Anthony J. Trenne and ect. Use of Depleted Uranium Metal as Cask Shielding in High-Level Waste Storage, Transport, and Disposal Systems.// SANDIA REPORT SAND94-0826/TTC-1311 • UC-513 Unlimited Release Printed September 1996.
SIP-P-DI-19-120-STG-083-02. Стратегия обращения с ТСМ и радиоактивными отходами объекта «Укрытия». План дальнейших действий. 2005.
Батий В. Г., Егоров В. В. и др. Оценка максимально допустимой активности упаковок с высокоактивными отходами // Проблеми безпеки атомних електростанцій і Чорнобиля. — 2008. — Вип. 9. — С. 31–36.
ПБПРМ-2006. Правила ядерної та радіаційної безпеки при перевезенні радіоактивних матеріалів.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).