Моделювання течії розплавів полімерів за наявності низьков’язкого пристінного шару
DOI:
https://doi.org/10.20535/2617-9741.1.2019.171033Ключові слова:
розплав, полімер, пристінний шар, моделювання, в’язкість.Анотація
Показано особливості пристінних ефектів в процесі 3D-друку. Отримані залежності розподілу швидкості полімеру та тиску в каналі від продуктивності при різних значеннях в’язкості полімеру в пристінному шарі, а також залежності в’язкості пристінного шару від швидкості руху та температури. Результати моделювання дозволяють уточнити результати розрахунків параметрів екструзії та інших процесів переробки полімерів.
Посилання
Pugachevich P.P., Beglyarov E.M. Poverhnostnyie yavleniya v polimerah – M.: Himiya, 1982. – 198 p.
Loytsyanskiy L.G. Laminarnyiy pogranichnyiy sloy - M.: «Fizmat», 1962. – 479 p.
Kirpikov V.A., Shorin G.N. Vvedenie v teoriyu pogranichnogo sloya. Nauchnoe posobie. Pod redaktsiey d-ra fiz. nauk, professora Guhmana A.A. – M.: MIHM, 1974. – 287 p.
Shiller G. Teoriya pogranichnogo sloya - M.: «Nauka», 1969. – 774 p.
Edmonson I.R., Fenner R.T. Polimerna inzheneriya, vip.. 16, 1975. – P. 49-56.
Sokolskyi A.L., Ivitskyi I.I. Method of Accounting Wall Slip Polymer in Modeling Channel Processing Equipment. Modern Scientific Research and their Practical application. 2014. Vol. J21410 . P. 137—140.
Sokolskiy O.L., Ivitskiy I.I., Sivetskiy V.I., Mikulonok I.O. Viznachennya v’yazkostI pristinnogo sharu u formuyuchih kanalah obladnannya dlya pererobki polimeriv. Naukovi visti NTUU «KPI». 2014. №2(94). P. 66—69.
Ivitskyi I.I. Polymer Wall Slip Modelling. Technology Audit and Production Reserves. 2014. Vol 5, N 3(19). P. 8—11.
Sokolskiy O.L., Sivetskiy V.I., Mikulonok I.O., Ivitskiy I.I. Chislove modelyuvannya vplivu pristinnogo sharu na protses techii polimeru v pererobnomu obladnanni. Himichna promislovist Ukraini. 2013. №6. P. 34—37.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).