Використання імітаційних моделей для оптимізації роботи контактного апарату у виробництві сірчаної кислоти
DOI:
https://doi.org/10.20535/2306-1626.1.2018.143432Ключові слова:
імітаційна модель, сірчана кислота, перехідний процес, збурення, концентрація, температураАнотація
В сучасному світі в зв’язку з швидким розвитком комп’ютерної техніки і програмних засобів широкого застосування знайшли імітаційні моделі для об’єктів керування. У наведений механізм побудови імітаційної моделі контактного апарату у виробництві сірчаної кислоти. Показані графіки реакцій температур при ступінчатій зміні концентрації та температури газу, а також графіки, що демонструють реакції температури та концентрації газу на короткотривале збурення. Після проведення аналізу отриманих результатів зроблено висновки щодо критичності відхилень температури та концентрації газу від нормиПосилання
Боресков Г.К. Катализ в производстве серной кислоты. М. – Л. Госхимиздат, 1954, 348 с.
Амелин А.Г. Производсто серной кислоты. М. – Госхимиздат, 1956, с. 184-235, 407-412.
Фиалко Г.М. Автоматизация производства серной кислоты. М. – «Машиностроение», 1964, с. 335-349.
##submission.downloads##
Опубліковано
2018-05-21
Як цитувати
Миленький, В. В., Зань, О. В., & Долинюк, Б. С. (2018). Використання імітаційних моделей для оптимізації роботи контактного апарату у виробництві сірчаної кислоти. Вісник НТУУ “КПІ імені Ігоря Сікорського”. Серія: Хімічна інженерія, екологія та ресурсозбереження, (1), 132–140. https://doi.org/10.20535/2306-1626.1.2018.143432
Номер
Розділ
АВТОМАТИЗАЦІЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).