ВИЛУЧЕННЯ РОЗЧИНЕНОГО У ВОДІ КИСНЮ IЗ ВИКОРИСТАННЯМ МОДИФІКОВАНИХ ІОНІТІВ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2306-1626.1.2017.119528Ключові слова:
редоксит, катіоніт, знекиснення води, корозія.Анотація
Вивчено та оцінено вплив способу модифікування катіонітів сполуками заліза (ІІ) на відновлювальну здатність при вилученні кисню з води. Вперше досліджено процес десорбції заліза з катіоніту, його залежність від способу модифікування іонообмінного матеріалу та складу води. Показано, що на вимивання заліза сильно впливають іони жорсткості.Посилання
Bernstein Hans−Friedrich. Water degassing in the networks of hot water supply // Entgasur und Wasserbehandlung in Fernwärmesystement. Euroheat and power. – 2008. – 37, № 6. – P.50−55.
Михайлов И. Д. Дегазация воды в ситемах тепло- и водоснабжения / И.Д. Михайлов – Аква-Мад. – 2008. – № 5. – С. 18–19.
Лебедєва В. І. Pd-пористі поліпропіленов ембрани для каталітичних процесів видалення розчиненого кисню з води / В. І. Лебедєва, В. М. Грязнов, І. В Петрова та інші // Кінетика і каталіз. – 2006. – 47. № 6. – С. 894–899.
Батдалова С. Г. Исследование процесса удаления растворенного кислорода из воды в каталитическом мембранном контакторе/реакторе / С. Г. Батдалова, И. В. Петрова, В. И. Лебедева // Научная сессия МИФИ – 2007, Москва, 2007. Сборник научных трудов. – 2007. – № 9. – С. 33–34.
Фрог Б. Н. Водоподготовка / Б. Н. Фрог, А. П. Левченко. – М. : МГУ. – 1996. – 680 с.
Кpавченкo Т. А. Oбескислopoживание вoды pедoкситами / Т. А. Кpавченкo, А. Я. Шаталoв // Иoнooбме-нные метoды oчистки веществ. Пoд pед. Г. А. Ликина и Н. Мягкого. – Вopoнеж: ВГУ. – 1984. – С. 167−183.
Кpавченкo Т. А. Кинетика и динамика пpoцессoв в pедoкситах / Т. А. Кpавченкo, Н. И. Никoлаев. − М. : Химия, 1982.
Гомеля М. Д. Оцінка відновлюваної здатності аніоніту АВ–17–8 в сульфітній формі / М. Д. Гомеля, А. Т. Тамазашвілі // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. – 2012. – № 3/6 (57). – С. 27–31
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).