МОДЕЛЬ РЕАКТОРА КАТАЛІТИЧНОГО КРЕКІНГУ У ПСЕВДОЗРІДЖЕНОМУ ШАРІ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2306-1626.1.2017.119514Ключові слова:
каталітичний крекінг, нафта, математична модель, реактор, передатна функція.Анотація
Каталітичний крекінг у псевдозрідженому шарі – процес, який відіграє ключову роль в інтегрованих нафтопереробних виробництвах на основі первинного процесу конверсії необробленої нафти до легких продуктів. Стоїть задача розробки математичної моделі основного апарату – реактора. Проаналізовано параметри математичної моделі. Отриманий результат дослідження максимізує концентрацію бензину на виході з реактора, що дає можливість з меншої кількості нафти, отримати якіснішу продукціюПосилання
Ахметов С. А. Технология глубокой переработки нефти и газа: учебное пособие для вузов / С. А. Ахме-тов. – Уфа: Гилем, 2002. – 673 с.
Суханов В. П. Переработка нефти: издание второе, переработанное и дополненное / В. П. Суханов. – Москва: Высшая школа, 1979. – 336 с.
Ахметов С. А. Технология, экономика и автоматизация процессов переработки нефти / С. А. Ахметов, М. Х. Ишмияров, А. П. Веревкин, Е. С. Докучаев, Ю. М. Малышев. – М. : Химия, 2005. – 670с.
Гаврилов А. И., Пашаева Б. А. Интеллектуальная система управления каталитическим крекингом нефти // Интеллектуальные системы: Труды девятого международного симпозиума / Под ред. К. А. Пупков 2010. – С. 637–641.
Бесекерский В. А. Теория систем автоматического управления / Бесекерский В. А., Попов Е. П. –Москва, 1975. – 711 с.
Pashayeva B. Mathematical model of the fluid catalytic cracking for work in testing control systems for the cracking plant / PCI, Baku, Azerbaijan. – Vol. 1 – 2010. pp. 328–331.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).