МОДЕЛЬ ОБ’ЄМНОГО ДОЗУВАННЯ МЕЛЕНОЇ КАВИ НА БАЗІ SCADA СИСТЕМИ LABVIEW
DOI:
https://doi.org/10.20535/2306-1626.1.2017.119419Ключові слова:
, роторний дозатор, мелена кава, система автоматизації, математична модель, процес дозування, мова програмування LabViewАнотація
У статті розглядаються автоматизація і математична модель процесу об’ємного дозування меленої кави на базі SCADA – системи та мови програмування LabView. Розроблені алгоритми і функціональна схема автоматизації процесу дозування меленої кави, яка описана у вигляді передавальної функції параметрів управління процесу. Дана модель відрізняється від інших тим, що дозволяє використовувати алгоритмічний та обчислювальний опис для обробки інформації з виробленням керуючих сигналів на систему приводів живильника і дозатора при представленні результатів у вигляді динамічних графічних об’єктів засобами багатовіконного інтерфейсу системи SCADA. Контрольованими параметрами даної системи є: рівень матеріалу, частота обертання приводу дозатора, маса продукту в упаковці. До фізико-механічних властивостей матеріалу, що впливають на точність дозування, відносяться ступінь наповненості бункера і нерівномірність подачі продукту в дозуючий механізм. Більш кращим методом дослідження є дослідження процесу із застосуванням методів імітаційного моделювання, ніж побудова диференціальних моделей. Розроблена система управління процесом дозування дозволяє контролювати рівень доз меленої кави при переналагоджуванні фізико-механічних властивостей і регулятора двигуна роторного об’ємного дозатора.Посилання
Сантос Куннихан Марио Рохелио. Имитационная модель управления уровнем молотого кофе в бункере с помощью многодвигательных приводов // Интернет-журнал «Науковедение». Том 7, № 1 (январь – фе-враль 2015).
Шухи В. В. Использование дозаторов в технологических линиях периодического приготовления строи-тельных смесей / Марсов В. И., Тихонов А. Ф., Бокарев Е. И. // Журнал “Механизация строительства”, – М.: 2011. – № 9. – С. 14–15.
Шухин В. В. Дозаторы непрерывного действия с компенсацией возмущения входного потока материала / Марсов В. И., Суэтина Т. А., Колбасин А. М. // Механизация строительства. 2013. – № 2. – С. 32–34.
Сантос М. Р. Определение эквивалентных размеров частиц при гранулометрическом анализе молотого кофе // Вестник Тверского государственного технического университета. 2013. – № 1 (23). – С. 24–27.
Ахремчик О. Л., Сантос М. Р. Изменение координатного пространства при проектировании системы управления процессом дозирования сыпучих материалов// Вестник Тверского государственного технического университета. 2015.
Остроух А. В., Айсарина А. А. Разработка автоматизированной системы управления бетоносмеситель-ной установкой с двухвальным смесителем // Автоматизация и управление в технических системах. 2015. № 1. C. 51–59. DOI: 10.12731/2306-1561-2015-1-7
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).